Skip to content
Menu
  • Meistä
  • Kuvia
  • Sisältömarkkinointi ja vaikuttajayhteistyö
  • Yhteydenotto
  • Tietosuojaseloste

Sisältömarkkinointi ja vaikuttajayhteistyö

Some, sisältömarkkinointi, vaikuttajayhteistyö? Olemme innokkaita kuulemaan uusista yhteistyömahdollisuuksista ja projekteista. Olipa sinulla mielessäsi kaupallinen yhteistyö, brändin näkyvyys tai muuta sisältö- ja vaikuttajamarkkinointiin liittyvää. Rakastamme luovia ja ainutlaatuisia yhteistyöprojekteja – joten älä epäröi ehdottaa jotain erilaista ja hauskaa. Meillä on sitoutunut yleisö, joka arvostaa omavaraista elämäntapaa, maalaiselämää, hyötyviljelyä ja puutarhanhoitoa, kotieläimiä sekä vanhojen talojen kunnostusta ja ylipäänsä luonnonläheistä elämäntapaa. Pääkanavamme on Youtube, ja vaikutamme myös Instagramissa.

Mahdollisuuksia.

Puutarha49 on vakiintunut, arvopohjainen, aktiivinen ja nouseva sosiaalisen median vaikuttajakanava, joka tavoittaa sitoutuneen yleisön. Tarjoamme tehokasta sisältömarkkinointia.

Voimme tuottaa puutarha-aiheista sisältöä myös omiin kanaviisi. Tarvitsetko apua vaikka messutapahtumaan tai vastaavaan? Puutarha-aiheinen työpaja? Juttua somekanavaasi? Videota? “Vierailevaa kynää”? Yksittäiset, sarjat tai tietylle ajanjaksolle – onnistuu!

Se mitä yhteistyö sisältää ja tilaajalle maksaa sovitaan aina tapauskohtaisesti. Lähtökohtaisesti emme tee yhteistyötä tuotteita vastaan, sillä meidän mielestä tehdystä työstä kuuluu aina maksaa korvaus ja osapuolten hoitaa lakisääteiset velvoitteet.

#some #sisältömarkkinointi #vaikuttajayhteistyö #tubettaja

Uusimmat videot YouTubessa
Nyt tehdään hapankaalia! Hapankaalin valmistus kotona 🥬
Tällä videolla näytämme, miten hapankaali tehdään vaihe vaiheelta – helposti ja onnistuneesti. Käymme läpi raaka-aineet, valmistuksen ja hapatuksen käytännön vaiheet.

Esittelemme myös perinteisen hapatusruukun, jota moni käyttää hapankaalin valmistuksessa (mutta se ei ole välttämätön – onnistut mainiosti myös tavallisessa lasi- tai muoviastiassa).

👉 Jos olet kiinnostunut kotihapatuksesta ja haluat oppia tekemään aitoa hapankaalia, tämä video on sinua varten!

Hapankaalin perusresepti:

- Kaalia
- Valkosipulia maun mukaan
- Muutama porkkana (tai vaikkapa omenaa)
- Merisuolaa noin 2 rkl/kaalikilo
- tarvittaessa: Keitetty ja jäähdytetty suolavesi: 15 g suolaa per 1 litra vettä

#hapankaalinvalmistus #hapankaali #fermentointi #hapatettu #kotiruoka #säilöntä #perinneruoka #puutarhassa

👍 Paina yläpeukkua jos tykkäsit tästä videosta 👍  Kysy & kommentoi 🫶🏻

👩🏻‍🌾 TILAA KANAVA: voit liittyä kanavamme tilaajaksi klikkamalla TILAA nappulaa. Tilaamalla kanavamme, näet videomme suoraan helpommin kun olet kirjautunut YouTubeen. Tilaaminen on maksutonta.

👩🏻‍🌾 ILMOITUKSET PÄÄLLE: Klikkaa kellon kuvaa (ilmoitusten 🔔symboli), jolloin saat jatkossa ilmoituksen uusista videoista-  heti tuoreeltaan kun video on julkaistu

Puutarha49.fi
Instagram: Puutarha49_official
Hapankaali & hapatusruukku tutuksi
Puutarha valmistautuu askel askeleelta talvikauteen 🌿❄️ ja ankkalan purkaminen alkaa

Tällä videolla:
-Ruusujen ruukkujen siirtoa lämpöeristettyihin ruukkuihin ja vinkkejä niiden talvehtimiseen
- Perennojen jakoa ja ruukutusta ensi kautta varten
- Donitsipenkki saa lisää korkeutta klapeilla 
- Meidän tapa talvehdittaa daaliat ja aiemmat epäonnistumiset 
- vanhan ankkalan purku alkaa, jotta viimeistään keväällä pääsemme rakentamaan uuden ja upeamman

00:00 Tervetuloa
00:15 Ruusut talviteloille
13:45 Kärhöt kukkivat edelleen
14:25 Ankkalan purkaminen alkaa
22:54 Syksy on kasvien jakamisen aikaa
27:07 Purkuhommat jatkuu
31:28 Donitsipenkkiin lisää korkeutta
34:18 Hugelkultur kasvulaatikkoon tavaraa
35:32 Oi daalia 


👉 Mitkä ovat sinun parhaat niksit ruusujen tai daalioiden talvehdittamiseen? Jaa kommentissa!

👍 Paina yläpeukkua jos tykkäsit tästä videosta 👍  Kysy & kommentoi 🫶🏻

👩🏻‍🌾 TILAA KANAVA: voit liittyä kanavamme tilaajaksi klikkamalla TILAA nappulaa. Tilaamalla kanavamme, näet videomme suoraan helpommin kun olet kirjautunut YouTubeen. Tilaaminen on maksutonta.

👩🏻‍🌾 ILMOITUKSET PÄÄLLE: Klikkaa kellon kuvaa (ilmoitusten 🔔symboli), jolloin saat jatkossa ilmoituksen uusista videoista-  heti tuoreeltaan kun video on julkaistu

Puutarha49.fi
Instagram: Puutarha49_official
Puutarha kohti talvikautta I Ankkalan purku alkaa
Minkälainen on meidän perinteinen pihasauna?

#sauna #pihasauna
Sauna tour #pihasauna #sauna
Katso lisää Tilaa Youtube- kanava

puutarha49_official

Henni & Henri. Puutarha & hyötykasvit, maalaiselämä, vanhan talon kunnostaminen & kierrätysideat.📍Forssa. Viikoittain 🎥 YouTubessa

🫙 Hapankaali on törkeän hyvää ja terveellis 🫙 Hapankaali on törkeän hyvää ja terveellistä! Uusimmalla Tubevideolla näytämme hapankaalin valmistuksen vaihe vaiheelta – rohkeasti siis kokeilemaan jos ei ole ennestään jo tuttua.

Esittelemme myös maanmainion hapatuksen apuvälineen – keraamisen hapatusruukun. Linkki videoon löytyy biosta.

Maistuuks hapankaali sulle? 😊⬇️

#hapankaali #fermentointi #hapataminen #hapatus #resepti #kaali #keräkaali #valkokaali #herkku #omavaraisempaelämää #omavarainen #keittiöstä #säilöntä #satoaika #satokausi #satokausiruokaa
🍏Yksi pala omenapiirakkaa 🥧 – ja siinä ma 🍏Yksi pala omenapiirakkaa 🥧 – ja siinä maistuu kokonainen puutarhavuosi.

Nämä Antonovka-talviomenat ovat oman pihan aarteita. Tänä vuonna sato jäi pieneen korilliseen, mutta jokainen omena on arvokas: kevään kukinnasta, kesän lämmöstä ja syksystä marinoitunut. 

Kun omasta sadosta leipoo piirakan, siihen tulee paljon muutakin kuin sokeria ja kanelia – se on hikipisaroita, iloa ja rakkautta puutarhaan. ❤️🌱

Hyvää viikonloppua ja alkanutta lokakuuta 🫶🤗

#puutarha #omanpuutarhansato #omenapiirakka #antonovka #talousomena #omenapuu #keittiöstä #vanhojentalojenpihatjapuutarhat #puutarhanhoito #omavaraisuus #talviomena #sadonkorjuu #puutarhaelämää #syksynmaku #hygge #lokakuu
Mitä lannoitteita me käytämme puutarhassa – j Mitä lannoitteita me käytämme puutarhassa – ja miksi juuri niitä? 🌱

👉 Käytätkö sinä enemmän valmiita lannoitteita vai teetkö itse kompostia? Jaa vinkkisi kommenteissa!

#lannoite #lannoitteet #lannoittaminen #kasvunvoima #kompostointi #komposti #kompostijäte #multatehdas #puutarhanhoito #puutarhassa #hyötypuutarha #luonnonmukainen #luonnonmukainenelämä #kasvaa #vanhojentalojenpihatjapuutarhat #puutarhahulluus #puutarhaelämää
Seuraa meitä Instagramissa

  • YouTube
  • Instagram
©2025 | Powered by SuperbThemes